ul. Stawisińskiego 7, 87-100 Toruń
tel. (56) 648 64 52
sekretariat@pm2.edu.torun.pl

Nasze przedszkole

WITAMY W BRZECHWOLANDII!!!

Witamy w  bajkowym przedszkolu noszącym imię Jana Brzechwy.  Nasz kolorowy budynek otoczony zielonym terenem znajduje  się na osiedlu „Na Skarpie”, w Toruniu. Jesteśmy przedszkolem integracyjnym. Obecnie funkcjonuje 8 oddziałów dla dzieci w wieku od 3 – 6 lat, w tym 3 oddziały  integracyjne i oddział dla dzieci niewidomych i słabo widzących.
Nazwy grup dziecięcych zaczerpnięte zostały ze znanych utworów autora:

,,Kaczuszki” – dzieci 3 – letnie
,,Biedronki” –  dzieci 3-4 – letnie
,,Mrówki” – dzieci 4-5 – letnie
,,Wiewiórki” – dzieci 5 – letnie
,,Jeżyki” oddział dzieci niewidomych i słabo widzących – dzieci  3-6 – letnie
,,Misie” oddział integracyjny – dzieci 4-5 – letnie
,,Tygryski” oddział integracyjny – dzieci 5-6 – letnie
,,Pantery” – dzieci 6 – letnie


Wykwalifikowana kadra pedagogiczna, specjaliści (psycholog, logopeda,  rehabilitant wzroku, rehabilitant ruchu) i wszyscy pracownicy  przedszkola stwarzają warunki do zdrowego i prawidłowego rozwoju każdego  przedszkolaka, uwzględniając ich możliwości, potrzeby i  zainteresowania.


„Tu wszystko jest możliwe, a dzieciaki są szczęśliwe!”


Budynek


Teren


NASZE PRZEDSZKOLE MA JUŻ 40 LAT!

W dniach 13 – 17 listopada 2023r. odbył się
Tydzień Obchodów Jubileuszu 40 Lecia  Przedszkola Miejskiego nr 2

     W ramach zaplanowanego tygodnia każdego dnia dzieci uczestniczyły w wielu działaniach, aktywnościach przygotowując się do Jubileuszowej uroczystości. Nazwy kolejnych dni: Moje Przedszkole, Jan Brzechwa – nasz patron, Nasi Absolwenci, Przygotowujemy przedszkolną  uroczystość, Świętujemy Urodziny Przedszkola wyznaczały temat i charakter działań.

     Z okazji Jubileuszu w holu przedszkola zorganizowane zostały liczne wystawy: pokonkursowa wystawa prac plastycznych  „Moje przedszkole”, ilustracje utworów Jana Brzechwy, wystawa „Tortów urodzinowych”, konstrukcji „Nasze przedszkole”. W holu pojawiła się również fotościanka „Kaczka dziwaczka”,  oraz wystawa fotograficzna „Przedszkole dawniej i dziś” . Z okazji Jubileuszu na stronie internetowej przedszkola ukazała się również okolicznościowa gazetka „Brzechwolandia” oraz wydana została Jubileuszowa broszura. W holu przedszkola zawieszony został pamiątkowy plakat.

   W dniu 17.11.2023r. w osiedlowym klubie ZODIAK, SM „Na Skarpie” odbyła się  Jubileuszowa uroczystość. Na program uroczystości złożyły się wystąpienia zaproszonych gości oraz program artystyczny dzieci 4-6 letnich tematycznie nawiązujący do twórczości patrona. Nie zabrakło również urodzinowego tortu, wystrzału konfetti i wspólnego zaśpiewania piosenki Jubileuszowej.  Po części oficjalnej dzieci uczestniczyły w zabawie urodzinowej prowadzonej przez animatora Bano Show a w przedszkolu  czekał na nich słodki poczęstunek.

Zdjęcia z Jubileuszu w klubie Zodiak

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tygodnia obchodów 40 lecia